BZX384-B20-QX är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 0
Datablad
Similar
Rohm Semiconductor
I lager: 2 869
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
Dioder - zener 20 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-B20-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-B20-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-B20-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 14 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms