MMSZ13T1G
DigiKeys produktnummer
MMSZ13T1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MMSZ13T1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
MMSZ13T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ13T1G
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
45 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 13 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMSZ13T1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms