MM3Z3V6T1 har utgått och tillverkas inte längre.
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 276 000
Datablad
Similar
Comchip Technology
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 3.6 V 200 mW ±6% Ytmontering SOD-323
SC-76, SOD-323
MM3Z3V6T1
DigiKeys produktnummer
MM3Z3V6T1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z3V6T1
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MM3Z3V6T1 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±6%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms