MM3Z3V6ST1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 276 000
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 3.6 V 200 mW ±3% Ytmontering SOD-323
SC-76, SOD-323
MM3Z3V6ST1
DigiKeys produktnummer
MM3Z3V6ST1OS-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z3V6ST1
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MM3Z3V6ST1 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±3%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms