MM3Z16VC
DigiKeys produktnummer
MM3Z16VCTR-ND - Remsa och spole (TR)
MM3Z16VCCT-ND - Remsbit (CT)
MM3Z16VCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z16VC
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 16 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323F
EDA-/CAD-modeller
MM3Z16VC Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
45 nA @ 11.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
37 Ohms