FQD8P10TM
DigiKeys produktnummer
FQD8P10TMTR-ND - Remsa och spole (TR)
FQD8P10TMCT-ND - Remsbit (CT)
FQD8P10TMDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FQD8P10TM
Beskrivning
MOSFET P-CH 100V 6.6A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 100 V 6,6 A (Tc) 2,5W (Ta), 44W (Tc) Ytmontering TO-252AA
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
470 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2,5W (Ta), 44W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252AA
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
530mOhm vid 3,3A, 10V