S10CJHM3/I
DigiKeys produktnummer
112-S10CJHM3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
112-S10CJHM3/ICT-ND - Remsbit (CT)
112-S10CJHM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S10CJHM3/I
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 10A DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 600 V 10A Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 600 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
79pF vid 4V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
10A
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AB (SMC)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)