FGY100T120SWD
DigiKeys produktnummer
488-FGY100T120SWD-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FGY100T120SWD
Beskrivning
IGBT FS 1200V 200A TO-247-3
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT Field Stop 1200 V 200 A 866 W Genomgående hål TO-247-3
Kategori
Switchenergi
3,1mJ (på), 1,6mJ (av)
Tillverkare
onsemi
Ingångstyp
Standard
Förpackning
Rör
Gateladdning
284 nC
Artikelstatus
Aktiv
Td (på/av) @ 25°C
46,4ns/209,6ns
IGBT-typ
Field Stop
Testvillkor
600V, 50A, 4,7Ohm, 15V
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
1200 V
Omvänd återhämtningstid (trr)
152 ns
Ström - kollektor (Ic) (max)
200 A
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
400 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2V vid 15V, 100A
Inkapsling/låda
TO-247-3 variant
Effekt - max
866 W