FGH50T65UPD
DigiKeys produktnummer
FGH50T65UPD-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FGH50T65UPD
Beskrivning
IGBT TRENCH FS 650V 100A TO-247
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT Trench Field Stop 650 V 100 A 340 W Genomgående hål TO-247-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FGH50T65UPD Modeller
Kategori
Ingångstyp
Standard
Tillverkare
onsemi
Gateladdning
230 nC
Förpackning
Rör
Td (på/av) @ 25°C
32ns/160ns
Artikelstatus
Inte för nya designer
Testvillkor
400V, 50A, 6Ohm, 15V
IGBT-typ
Trench Field Stop
Omvänd återhämtningstid (trr)
53 ns
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
650 V
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Ström - kollektor (Ic) (max)
100 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
150 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2,3V vid 15V, 50A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Effekt - max
340 W