FGH30S150P
DigiKeys produktnummer
FGH30S150P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FGH30S150P
Beskrivning
IGBT 1500V 60A TO-247-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT 1500 V 60 A 500 W Genomgående hål TO-247-3
Kategori
Ingångstyp
Standard
Tillverkare
onsemi
Gateladdning
369 nC
Förpackning
Rör
Td (på/av) @ 25°C
32ns/492ns
Artikelstatus
Föråldrad
Testvillkor
600V, 30A, 10Ohm, 15V
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
1500 V
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Ström - kollektor (Ic) (max)
60 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
90 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2,4V vid 15V, 30A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Effekt - max
500 W