FGA30N120FTDTU har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
IGBT Trench Field Stop 1200 V 60 A 339 W Genomgående hål TO-3PN
FGA30N120FTDTU
DigiKeys produktnummer
FGA30N120FTDTU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FGA30N120FTDTU
Beskrivning
IGBT TRENCH FS 1200V 60A TO-3PN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - max
339 W
Tillverkare
onsemi
Ingångstyp
Standard
Förpackning
Rör
Gateladdning
208 nC
Artikelstatus
Föråldrad
Omvänd återhämtningstid (trr)
730 ns
IGBT-typ
Trench Field Stop
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
1200 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor (Ic) (max)
60 A
Inkapsling/låda
TO-3P-3, SC-65-3
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
90 A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-3PN
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2V vid 15V, 30A