BZX85C3V6 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 4 808
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 12 536
Datablad
Microchip Technology
Microchip Technology
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 3.6 V 1 W ±6% Genomgående hål DO-41
BZX85C3V6
DigiKeys produktnummer
BZX85C3V6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX85C3V6
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 1W DO41
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
30 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-41
Effekt - max
1 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms