BZX84C6V8ET1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
onsemi
I lager: 12 412
Datablad
Parametrisk ekvivalent
onsemi
I lager: 254 435
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Dioder - zener 6.8 V 225 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
SOT-23-3,TO-236-3,Micro3,SSD3,SST3
BZX84C6V8ET1
DigiKeys produktnummer
BZX84C6V8ET1OS-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C6V8ET1
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 225MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C6V8ET1 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
225 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms