BZX84C4V7ET1G har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 1 770
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Diotec Semiconductor
I lager: 942
Diodes Incorporated
Dioder - zener 4.7 V 225 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
BZX84C4V7ET1G
DigiKeys produktnummer
BZX84C4V7ET1GOS-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C4V7ET1G
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C4V7ET1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
225 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms