BZX84C4V7 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 2 857
Datablad
Direkt
Comchip Technology
Uppgradering
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Central Semiconductor Corp
Panjit International Inc.
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Dioder - zener 4.7 V 350 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C4V7
DigiKeys produktnummer
BZX84C4V7FSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C4V7
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 350MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C4V7 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms