BZX84C18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 21 800
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 454
Datablad
Similar
I lager: 170
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Panjit International Inc.
I lager: 897
Diodes Incorporated
Dioder - zener 18 V 350 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C18
DigiKeys produktnummer
BZX84C18FSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C18
Beskrivning
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 12.6 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
45 Ohms