BZX84C13 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 1 746
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 67 490
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Panjit International Inc.
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Dioder - zener 13 V 350 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C13
DigiKeys produktnummer
BZX84C13FSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C13
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 350MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C13 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms