BZX84C12 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 17 813
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 5 730
Datablad
Similar
Direkt
Central Semiconductor Corp
Uppgradering
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Panjit International Inc.
Central Semiconductor Corp
Dioder - zener 12 V 350 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C12
DigiKeys produktnummer
BZX84C12FSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C12
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 350MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms