BAS40LT3G har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Diodes Incorporated
Infineon Technologies
I lager: 19
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Dioder 40 V 120mA Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
BAS40LT3G
DigiKeys produktnummer
BAS40LT3G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40LT3G
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT233
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BAS40LT3G Modeller
Kategori
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 25 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kapacitans @ Vr, F
5pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
120mA
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA