G7L-2A-TUB-J-CB-AC12
DigiKeys produktnummer
39-G7L-2A-TUB-J-CB-AC12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G7L-2A-TUB-J-CB-AC12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPST-NO (2 Form A) 12VAC Spiral Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G7L-2A-TUB-J-CB-AC12 Modeller
Kategori
Egenskaper
Testknapp
Tillv.
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Serie
Spiralisolering
Klass B
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
9VAC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
1,8VAC
Monteringstyp
Drifttid
30 ms
Spolspänning
Frånslagstid
30 ms
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Arbetstemperatur
-25°C-60°C
Kontaktklassning (ström)
25 A
Kontaktmaterial
Silverlegering
Switchspänning
250VAC - Max..
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UR
Last - Max. switchning
6250VA
Relätyp
Spolström
142 mA
Spolresistans
75 Ohms