G7L-1A-TUB-CB-AC100/120
DigiKeys produktnummer
Z2935-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G7L-1A-TUB-CB-AC100/120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 120VAC Spiral Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G7L-1A-TUB-CB-AC100/120 Modeller
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Tillv.
Spiralisolering
Klass B
Serie
Aktiveringsnivå spänning
75VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
18VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
30 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
30 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-60°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
30 A
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
7500VA
Spolresistans
5.26 kOhms
Spolström
20.4 mA