Z-15GW22-B
Z-15GW22-B
Z-15GW22-B
DigiKeys produktnummer
SW197-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Z-15GW22-B
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Z-15GW22-B Modeller
Kategori
Termineringstyp
Skruvplint
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Ingångsskydd
IP00
Serie
Operativ styrka
160gf
Förpackning
Tråg
Frigöringskraft
42gf
Artikelstatus
Aktiv
Arbetsläge
1,188" (30,2mm)
Krets
SPDT
Differentiellt utslag
0,020" (0,5mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Överutslag
0,094" (2,4mm)
Strömklassning (Ampere)
15A (AC), 6A (DC)
Mekanisk livslängd
10,000,000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Elektrisk livslängd
500 000 cykler
Märkspänning - DC
30 V
Arbetstemperatur
-25°C-80°C