Z-15GQ22-B
Z-15GQ22-B
Z-15GQ22-B
DigiKeys produktnummer
SW194-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Z-15GQ22-B
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Z-15GQ22-B Modeller
Kategori
Termineringstyp
Skruvplint
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Ingångsskydd
IP00
Serie
Operativ styrka
250-350gf
Förpackning
Tråg
Frigöringskraft
114 gf
Artikelstatus
Aktiv
Arbetsläge
1,313" (33,4mm)
Krets
SPDT
Förutslag
0,015" (0,4mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Differentiellt utslag
0,002" (0,05mm)
Strömklassning (Ampere)
15A (AC), 6A (DC)
Överutslag
0,141" (3,6mm)
Märkspänning - AC
125 V
Mekanisk livslängd
10,000,000 cykler
Märkspänning - DC
30 V
Elektrisk livslängd
500 000 cykler
Styrdonstyp
Rullkolv
Arbetstemperatur
-25°C-80°C