MY4ZN AC110/120 (S)
DigiKeys produktnummer
Z2891-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MY4ZN AC110/120 (S)
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MY4ZN AC110/120 (S) Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-55°C-70°C
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
3 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, UR, VDE
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
750VA, 375W
Spolresistans
4.43 kOhms
Spolström
27.1 mA