MY4ZIN AC110/120 (S)
DigiKeys produktnummer
Z12607-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MY4ZIN AC110/120 (S)
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator, testknapp
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-55°C-70°C
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
3 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, UR, VDE
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
750VA, 375W
Spolresistans
4.43 kOhms
Spolström
27.1 mA