MY4F AC220/240 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
I lager: 342
Datablad
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 240VAC Spiral Chassimontering
MY4F AC220/240
MY4F AC220/240
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
MY4F AC220/240
DigiKeys produktnummer
Z9802-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MY4F AC220/240
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 240V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MY4F AC220/240 Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Lödögla
Serie
Aktiveringsnivå spänning
192VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Artikelstatus
Föråldrad
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-55°C-70°C
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
3 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, UR, VDE
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
750VA, 375W
Spolresistans
18.79 kOhms
Spolström
12.8 mA