MY2N AC220/240 (S)
DigiKeys produktnummer
Z3219-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MY2N AC220/240 (S)
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 240V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 240VAC Spiral För uttag
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
192VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Artikelstatus
Föråldrad
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-55°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, UR, VDE
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
1250VA, 625W
Spolresistans
18.79 kOhms
Spolström
12.8 mA