MY2K-US-AC24
DigiKeys produktnummer
Z10462-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MY2K-US-AC24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VAC Spiral För uttag
Kategori
Spolström
26.4 mA
Tillv.
Spoltyp
Låsning, dubbel spole
Serie
Termineringstyp
Instickning
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
19,2VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
30 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
30 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-55°C-60°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Godkännande myndighet
CE, CSA, LR, UR, TUV, VDE
Kontaktklassning (ström)
3 A
Relätyp
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Spolresistans
320 Ohms
Last - Max. switchning
750VA, 375W