MKS2PIN-AC120
DigiKeys produktnummer
Z3216-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKS2PIN-AC120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator, mekanisk indikator, testknapp
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, 8 stift (Oktal)
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-60°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvertennindium (AgSnIn)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CSA, cURus, TUV
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 300W
Spolresistans
1.13 kOhms
Spolström
19.3 mA