MK3P AC100/110 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Omron Automation and Safety
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Omron Automation and Safety
I lager: 0
Datablad
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 110VAC Spiral För uttag
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
MK3P AC100/110
DigiKeys produktnummer
MK3PAC100/110-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MK3P AC100/110
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, 11 stift (Oktal)
Serie
Aktiveringsnivå spänning
88VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
33VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-10°C-40°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
DEMKO, SEV, TUV, UL
Switchspänning
250VAC, 250VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 280W
Spolresistans
1.24 kOhms
Spolström
21 mA