MJN3C-DC24
DigiKeys produktnummer
Z232-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MJN3C-DC24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Relätyp
Switchspänning
600VAC, 28VDC - Max..
Spolresistans
470 Ohms
Last - Max. switchning
6000VA, 280W
Basproduktens nummer
Spolström
50 mA