MJN2CK-DC12
DigiKeys produktnummer
Z8167-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MJN2CK-DC12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Låsning, enkel spole
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Bulk
Drifttid
20 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
10 ms
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Godkännande myndighet
CSA, UR
Kontaktklassning (ström)
10 A
Relätyp
Switchspänning
600VAC, 28VDC - Max..
Spolresistans
80 Ohms
Last - Max. switchning
6000VA, 280W
Basproduktens nummer
Spolström
100 mA