MGN1C-AC120
DigiKeys produktnummer
Z256-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MGN1C-AC120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 120VAC Spiral Chassimontering
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Skruvplint
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
30 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
30 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-80°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Godkännande myndighet
cURus
Kontaktklassning (ström)
30 A
Relätyp
Switchspänning
600VAC, 28VDC - Max..
Spolresistans
295 Ohms
Last - Max. switchning
18 000VA, 840W
Basproduktens nummer
Spolström
79 mA