LY4N-AC240
DigiKeys produktnummer
Z11246-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY4N-AC240
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 240V
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 240VAC Spiral För uttag
EDA-/CAD-modeller
LY4N-AC240 Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Aktiveringsnivå spänning
192VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Arbetstemperatur
-25°C-40°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
9 kOhms
Spolström
9.5 mA