LY4N-AC120
DigiKeys produktnummer
Z2879-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY4N-AC120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 120VAC Spiral För uttag
EDA-/CAD-modeller
LY4N-AC120 Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Arbetstemperatur
-25°C-40°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
2.2 kOhms
Spolström
16.4 mA