LY4N AC110/120
DigiKeys produktnummer
Z2273-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY4N AC110/120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LY4N AC110/120 Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
25 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-40°C
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
2.2 kOhms
Spolström
16.4 mA