LY3N AC200/220
DigiKeys produktnummer
LY3N-AC200/220-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY3N AC200/220
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 220V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 220VAC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LY3N AC200/220 Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
176VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
66VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
25 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
8.65 kOhms
Spolström
9.9 mA