LY3-D-DC24
DigiKeys produktnummer
Z11234-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY3-D-DC24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LY3-D-DC24 Modeller
Kategori
Egenskaper
Diod
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
19,2VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
25 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
410 Ohms
Spolström
58.6 mA