LY3-AC100/110
DigiKeys produktnummer
LY3-AC100/110-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY3-AC100/110
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 110VAC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LY3-AC100/110 Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
88VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
33VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
25 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
2.3 kOhms
Spolström
15.6 mA