LY2F-AC24
LY2F-AC24
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
LY2F-AC24
DigiKeys produktnummer
Z192-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY2F-AC24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VAC Spiral Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LY2F-AC24 Modeller
Aktiveringsnivå spänning
19,2VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
7,2VAC
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
180 Ohms
Spolström
46 mA