LY2F-AC220/240
DigiKeys produktnummer
Z2264-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY2F-AC220/240
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 240VAC Spiral Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LY2F-AC220/240 Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
192VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
25 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
18.79 kOhms
Spolström
4.6 mA