G2RV-ST500-AP AC/DC48
DigiKeys produktnummer
236-G2RV-ST500-APAC/DC48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G2RV-ST500-AP AC/DC48
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 48V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) DIN-skena
Kategori
Egenskaper
Uttag inkluderas
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Termineringstyp
Fjäderplint
Serie
Aktiveringsnivå spänning
38,4VAC/DC
Förpackning
Box
Frigöringsnivå spänning
4,8VAC/DC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
DIN-skena
Frånslagstid
40 ms
Spolspänning
48VAC/DC
Arbetstemperatur
-40°C-55°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering, guldlegering
Kontaktklassning (ström)
50 mA
Godkännande myndighet
CE, cULus, TUV
Switchspänning
30VAC, 36VDC - Max..
Relätyp
General Purpose
Spolström
6.4 mA
Spolresistans
7.5 kOhms