G2R-1-T-AC120
G2R-1-T-AC120
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
G2R-1-T-AC120
DigiKeys produktnummer
Z7947-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G2R-1-T-AC120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 120VAC Spiral Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G2R-1-T-AC120 Modeller
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - flusskydd
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UR, VDE
Switchspänning
380VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
3800VA, 1250W
Spolresistans
6.5 kOhms
Spolström
7.5 mA