G2R-1-SND-DC24(S)
DigiKeys produktnummer
Z2951-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G2R-1-SND-DC24(S)
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
44 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Egenskaper
Diod, belyst indikator
Serie
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
3,6VDC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
20 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, LR, UR, VDE
Switchspänning
440VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
4400VA, 1250W
Spolresistans
1.1 kOhms
Spolström
21.6 mA