MRF1K50HR5
DigiKeys produktnummer
568-13350-2-ND - Remsa och spole (TR)
568-13350-1-ND - Remsbit (CT)
568-13350-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRF1K50HR5
Beskrivning
RF MOSFET LDMOS NI1230
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
RF Mosfet 1,8MHz-500MHz 22,5dB 1500W NI-1230-4H
Kategori
Effekt - utgång
1500W
Tillverkare
NXP USA Inc.
Spänning - märkt
50 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Chassimontering
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Inkapsling/låda
SOT-979A
Teknologi
LDMOS
Leverantörens enhetsförpackning
NI-1230-4H
Frekvens
1,8MHz-500MHz