MRF101AN
DigiKeys produktnummer
568-14751-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRF101AN
Beskrivning
RF MOSFET LDMOS 50V TO220-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
RF Mosfet 50 V 100 mA 1.8MHz-250MHz 21,1dB 115W TO-220-3
Kategori
Strömklassning (Ampere)
10µA
Tillverkare
NXP USA Inc.
Ström - test
100 mA
Förpackning
Rör
Effekt - utgång
115W
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Spänning - märkt
133 V
Teknologi
LDMOS
Inkapsling/låda
TO-220-3
Frekvens
1.8MHz-250MHz
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Förstärkning
21,1dB
Basproduktens nummer
Spänning - test
50 V