BG1203-B055-000-00
BG1203-B055-000-00
BG1203-B044-000-00
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
BG1203-B055-000-00
DigiKeys produktnummer
P12911-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BG1203-B055-000-00
Beskrivning
FAN BLOWER 120X32MM 24VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 24VDC Fyrkantig/avrundad - L 120mm x H 120mm Kula 33,2 CFM (0,930m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BG1203-B055-000-00 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
11.5 W
Tillv.
RPM
Serie
Terminering
2 trådledare
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Artikelstatus
Föråldrad
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL, VDE
Spänning - märkt
Vikt
0,595 lb (269,89 g)
Storlek/dimension
Fyrkantig/avrundad - L 120mm x H 120mm
Strömklassning (Ampere)
0,480A
Bredd
32,00mm
Spänningsintervall
6-13,8VDC
Luftflöde
33,2 CFM (0,930m³/min)
Material - ram
Plast
Statiskt tryck
1,044 in H2O (260,0 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C