1611RL-04W-B80-B00
DigiKeys produktnummer
12-1611RL-04W-B80-B00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1611RL-04W-B80-B00
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 19,4 CFM (0,543m³/min) 2 trådledare
Kategori
Brus
60,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
7.44 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, UL, VDE
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Vikt
0,106 lb (48,08 g)
Bredd
28,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,620A
Luftflöde
19,4 CFM (0,543m³/min)
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Statiskt tryck
1,611 in H2O (402,0 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
80 000tim vid 25°C