OD4028-12HBXC
DigiKeys produktnummer
OD4028-12HBXC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD4028-12HBXC
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 26,5 CFM (0,742m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
57,0dB
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Strömklassning (Ampere)
0,800A
Bredd
28,00mm
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Luftflöde
26,5 CFM (0,742m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
1,600 in H2O (398,6 Pa)
Material - blad
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 40°C