1611RL-04W-B40-B00 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Delta Electronics
I lager: 1 510
Datablad
Similar
Orion Fans
I lager: 525
Datablad
Delta Electronics
I lager: 0
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 8,4 CFM (0,235m³/min) 2 trådledare
1611RL-04W-B40-B00
DigiKeys produktnummer
12-1611RL-04W-B40-B00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1611RL-04W-B40-B00
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Brus
37,5dB
Tillv.
Effekt (Watt)
1.2 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, UL, VDE
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Vikt
0,106 lb (48,08 g)
Bredd
28,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,100A
Luftflöde
8,4 CFM (0,235m³/min)
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Statiskt tryck
0,330 in H2O (82,2 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
80 000tim vid 25°C